YENİFOÇA JANDARMA KOMANDO TERÖRİSTLE MÜCADELE OKUL KOMUTANLIĞI.


DSC_000307

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 YENİFOÇA JANDARMA KOMANDO TERÖRİSTLE MÜCADELE OKUL KOMUTANLIĞI        ULAŞIM İMKÂNLARI

 

       İzmir ili Foça ilçesi Yenifoça mahallesi ile Bağarası mahallesi arasında bulunan Bucak mevkiinde konuşlu olup, İzmir iline (65) km. Yenifoça mahallesi ve Bağarası mahallesine (4)’er km. mesafededir. Birliğimizin ulaşımı, İZTAŞIT TOPLU ULAŞIM otobüsleri ile sağlanmaktadır. Aktarmalı OLARAKTA İZBAN (İzmir Banliyosu) KULLANILARAK ULAŞMAKTA MÜMKÜNDÜR. sağlanmaktadır. Kendi aracı ile gelecek olanlar için iki istikamet bulunmaktadır.

 

        Birinci yol; İzmir istikametinden gelenler için Çiğli-Menemen-Foça-Bağarası mahallesi-Yenifoça 7’nci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı,

 

        İkinci Yol; Çanakkale istikametinden gelenler için Aliağa ilçesini (8) km. geçtikten sonra Yenifoça yolunu takip ederek Yenifoça mahallesi-Yenifoça 7’nci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığıdır.

 

         


        Yemekhane                   :

IMG_8700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   

 

047IMG_8692

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_8632

 


       

 

 

 

 

 

 

 

 


             

IMG_8653

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_8710IMG_8620
IMG_8673

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            BİRLİK İRTİBAT TELEFON NUMARALARI

 

        Ailelerin (24) saat ulaşabileceği Alo Mehmetçik Hattı 0 232 827 01 46

 

IMG_8671IMG_2856

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


            BANKA VE POSTA ADRESİ BİLGİLERİ

 

            Birliğe gelen ve birlikten gönderilen mektup, kargo vb. gönderiler kontrollü olarak bölük idari işleri marifetiyle hızlı bir şekilde PTT görevlilerinden topluca teslim alınmakta muhatabına ulaştırılmaktadır. Posta adresimiz; Yenifoça Jandarma Komando teröristle Mücadele Okul Komutanlığı Foça /izmir

 


 

            YENİFOÇA İLÇESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

 

        TARİHÇE

 

        Yenifoça, 1455’de Fatih Sultan Mehmet devrinde Osmanlılar tarafından Cenevizlilerden alınır.          16’ncı yüzyılda Osmanlılar’ın Akdeniz’de güçlenmesi ile Cenevizliler bölgeyi terk etmişlerdir. Bunun üzerine bölgeye Müslüman halk getirilerek nüfus dağılımı değiştirilmiştir. Yenifoça 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerle birlikte Eski Foça’ya bağlı bir mahalle haline getirilmiştir.

 

        COĞRAFYA 

 

            İzmir’e uzaklığı 65 kilometre olan Yenifoça’dan Aliağa-İzmir karayoluyla 45 dakika içinde İzmir’e ulaşılmakta olup, ayrıca Kuzeybatı’da 20 kilometrelik asfalt yolun sonunda Foça ilçesine ulaşılmaktadır. İki foça arasında yer alan bu yolun bir tarafı denizle, diğer tarafı ise ormanla kaplıdır. Yenifoça’nın doğusunda zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplı 200 metre yüksekliğinde Fula Dağı, güneydoğusunda 416 metre yüksekliğinde Şaphane Dağı, güneyinde Kapıkaya Tepeleri ve batısında Kızıldağ ile Değirmentaşı Dağı bulunmaktadır. İlçede Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır.  İlçe topraklarında Akdeniz bitkilerinin tümüne rastlanmaktadır.

 

 

            NE YENİLİR?

 

            İzmir ve yöresinin yemekleri çeşit açısından son derece zengin olup, Ege, Akdeniz ve Anadolu mutfaklarının özgün bir bileşimidir. Yörenin bitki örtüsünün yanı sıra, çok kültürlü toplumsal yapısı da bu oluşumda etkendir.

 

            Belli başlı yemekleri: Bulamaç çorbası, tarhana çorbası, tere çorbası, trança kellesi çorbası, kirde, sakız yahnisi, mücver, İzmir köftesi, papaz yahnisi, enginar dolması, domates bastısı, yer elması, revani,ıspanak boranisi, pazı kavurması, Efes arapsaçı, şevketi bostan, ebegümeci, radika salatası.

 

            NE ALINIR?

 

            İzmir'in en yoğun alışveriş trafiğine sahne olan sokakları, Anafartalar Caddesi'nin sağında ve solunda yer alan ve hala yüzyıl öncesinin atmosferini kepenklerinin kıvrımlarında, kapı eşiklerinde, basık tavanlarında, eski kiremitlerinde taşıyan Kemeraltı Sokaklarıdır. Eski görüntü tamamen olmasa da hala işportacıların bağrışmaları bakırcılar çarşısının kendine has sesleri Şadırvan Cami yanındaki Sebil'in şırıltısı, Kestane pazarındaki balıkçıların ıslak önlükleriyle bağrışmaları, Kemeraltı'nın pek değişmediğini gösteren belirtileridir.

 

            Urgancılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, basmacılar, ayakkabıcılar hepsi de hala işlerini sürdürmektedirler. Bunların yanı sıra en iyi ve modern alışveriş merkezleri Alsancak'taki Kordon Boyu'nda, Karşıyaka ve Cumhuriyet Caddesi'nde bulunur.

 

            İzmir'de en önemli alışveriş merkezi olan Kemeraltı'na komşu Çankaya ve oradan da seçkin butik ve mağazaların yer aldığı Alsancak'a ulaşıp alışveriş yapabilir, Karşıyaka'da da aynı olanakları bulabilirsiniz.


Konaklama:


Yenifoça 'da 2004 yılından bu yana hizmet vermekte olan Selena Aile Oteli uygun fiyat temiz ve güvenle konaklayabileceğiniz bir tesistir.


SELENA BUTİK OTEL


TEL:0.536.377 81 37

        0.232.814 91 91

 

           

 

Anket

YENİFOÇA BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLEN SANİYE BORA FIÇI'NIN BUGÜNE KADARKİ FAALİYETLERİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Toplam 1 Oy

Hava Durumu